Стаття 428. Залишення гинучого військового корабля

Особлива частина - Розділ ХІХ (ст.401-435)
123

Стаття 428. Залишення гинучого військового корабля

1. Залишення гинучого військового корабля командиром, який не ви­конав до кінця своїх службових обов'язків, а також особою із складу команди корабля без належного на те розпорядження командира — карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, 2. Те саме діяння, вчинене в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, — карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

 

1. Об'єктом злочину є порядок виконання військового обов'язку коман­диром військового коробля та членами його екіпажу, які забезпечують жи­вучість корабля.

2. Об'єктивна сторона злочину полягає в залишенні гинучого військово­го корабля командиром, який не виконав до кінця свої службові обов'язки, або особою зі складу команди корабля без дозволу командира.

Під залишенням корабля слід розуміти сходження з нього на берег, інше судно, катер або шлюпку, гелікоптер тощо. Небезпека загибелі військового корабля можлива як у бойовій обстановці, так і в мирний час. «Корабель­ний статут Військово-Морських Сил України» зобов'язує командира кораб­ля в складній і небезпечній обстановці вжити всіх заходів для урятування корабля, а якщо це неможливо, забезпечити організоване залишення корабля особовим складом, урятування або знищення у воєнний час важли­вих документів, майна і тільки після цього покинути гинучий корабель. Чле­ни команди мають право його залишити тільки з дозволу командира.

Склад злочину в діях командира корабля буде у випадках, коли він, вважаючи, що корабель неминуче загине, залишить борт корабля, не ви­конавши чи не повністю виконавши всі обов'язки, які повинен був виконати в цих умовах, і якщо він при цьому мав об'єктивну можливість їх виконати.

Особи зі складу к

оманди військового корабля вчиняють військовий зло­чин, якщо вважаючи загибель корабля неминучою залишають борт корабля до відповідного розпорядження командира.

Закінченим злочин вважається з моменту протиправного залишення військового корабля.

3. З суб'єктивної сторони цей злочин може скоюватися як умисно, так і з необережності. При необережній формі вини суб'єкт злочину вважає, що всіх можливих заходів ним вжито, але насправді його думка є помилковою, оскільки фактично він не виконав до кінця своїх обов'язків, хоча повинен був і міг у конкретній обстановці їх виконати.

Залишення без дозволу гинучого корабля членами команди характери­зується тільки умисною формою вини.

4. Суб'єктом злочину є командир корабля і будь-яка особа, яка належить до складу команди корабля.

 

< Попередня   Наступна >
 
Авторизація
Пошук