Стаття 285. Неповідомлення капітаном назви свого судна при зіткненні суден
Особлива частина - Розділ ХІ (ст.276-292) |
Стаття 285. Неповідомлення капітаном назви свого судна при зіткненні суден
Неповідомлення капітаном судна іншому судну, що зіткнулося з ним на морі, назви і порту приписки свого судна, а також місця свого відправлення та призначення, незважаючи на наявність можливості подати ці відомості, — карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.
1. Відповідно до вимог міжнародних конвенцій та інших нормативних актів, які діють на водному транспорті, капітани суден, які зіткнулися в морі, зобов'язані повідомляти іншому судну назву, порт приписки свого судна, а також місце свого відправлення та призначення. Такі повідомлення допомагають встановлювати судно, яке причетне до зіткнення, проводити роботи по врятуванню судна, його екіпажу та пасажирів, відшкодовувати збитки, які спричинені при зіткненні.
2. З об'єктивної сторони злочин виявляється в бездіяльності капітана судна. Він без поважних причин не повідомляє іншому судну цих відомостей. Повідомлення може бути здійснене в будь-якій формі (усно, письмово, по радіо, телеграфу тощо). Повідомлення неправдивих відомостей належить розцінювати як неповідомлення.
3. Відповідальність настає за умови, що капітан судна мав можливість повідомити капітану іншого судна ці відомості. Якщо через технічну несправність засобів зв'язку, погану видимість тощо капітан не міг передати ці відомості, то він не підлягає кримінальній відповідальності.
4. Обов'язковою ознакою об'єктивної сторони цього злочину є місце зіткнення суден на морських шляхах.
5. Суб'єктивна сторона злочину характеризується виною в формі прямого умислу. Капітан усвідомлює, що він зобов'язаний пе
6. Суб'єктом злочину є капітан судна або особа, яка виконує його обов'язки.
< Попередня Наступна >