Стаття 275 Права та обов'язки іноземців та осіб без громадянства у сімейних відносинах
Сімейний кодек - Розділ VI (ст.275-292) |
Розділ VI
ЗАСТОСУВАННЯ СІМЕЙНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ДО ІНОЗЕМЦІВ ТА ОСІБ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА. ЗАСТОСУВАННЯ ЗАКОНІВ ІНОЗЕМНИХ ДЕРЖАВ ТА МІЖНАРОДНИХ ДОГОВОРІВ В УКРАЇНІ
Стаття 275 Права та обов'язки іноземців та осіб без громадянства у сімейних відносинах
1 Іноземці мають в Україні такі ж права і обов'язки у сімейних відносинах, як і громадяни України, якщо інше не встановлено законом. 2. Особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, мають в Україні такі ж права і обов'язки у сімейних відносинах, як і громадяни України.Правила коментованої статті відповідають правилам, закріпленим у ч 1 ст. 26 Конституції, відповідно до яких іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України
У ч 1 статті, що коментується, відтворено положення про те, що у сімейних відносинах іноземці мають рівні з громадянами України права та обов’язки, яке міститься у ч 2 ст. 18 Закону України від 4 лютого 1994 р «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»
При визначенні поняття Іноземці треба виходити з того, що згідно з законодавством України. Іноземцями визнаються особи, які не мають громадянства України і є громадянами (підданими). Іншої держави або держав, а особами без громадянства — особи, яких жодна держава відповідно до й законодавства не вважає своїми громадянами (ст. 1 зазначеного Закону)
Таким чином іноземці користуються в Україні такими ж право- і дієздатністю в галузі сімейних відносин, як і громадяни нашої держави, тобто так званим національним режимом Деякі винятки з цього мо
Якщо іноземною державою встановлені обмеження щодо реалізації прав і свобод громадянами нашої країни, Кабінет Міністрів України може прийняти рішення про встановлення відповідного порядку реалізації прав і свобод громадянами цієї держави на території нашої держави. Таке рішення набирає чинності після його опублікування і може бути скасоване, якщо відпадуть підстави, на яких воно було прийняте (ч. З ст. 2 зазначеного Закону).
Як вже зазначалось, особи, які не є громадянами України і яких жодна держава згідно з її законодавством не визнає своїми громадянами, вважаються особами без громадянства. Вони користуються в Україні тими ж правами й обов'язками у сімейних відносинах, що й громадяни України, за умови, що ці особи постійно проживають на території нашої держави.
Оскільки особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, прирівнюються у правах і обов'язках до громадян нашої держави і щодо них законом не передбачені якісь особливі правила або винятки зі встановлених загальних положень, в інших статтях цього розділу про них більше не згадуватиметься. Усі сімейні відносини, що виникають за участю осіб без громадянства, регулюються нормами сімейного законодавства, які містяться в інших розділах СК, як і сімейні відносини, що виникають за участю громадян України.
Наступна >