Стаття 260. Право мачухи, вітчима брати участь у вихованні пасинка, падчерки
Сімейний кодек - Розділ V (ст.257-274) |
Стаття 260. Право мачухи, вітчима брати участь у вихованні пасинка, падчерки
1. Якщо мачуха, вітчим проживають однією сім'єю з малолітніми, неповнолітніми пасинком, падчеркою, вони мають право брати участь у їхньому вихованні.У статті, що коментується, вживаються поняття "мачуха", "вітчим", "пасинок", "падчерка". У ній закріплені окремі права та обов'язки цих осіб, однак не дано визначення зазначених понять. Ці поняття не є новими для сімейного законодавства. Вони використовувались і раніше. Так, мачухою прийнято вважати дружину (нерідну матір) рідного батька дитини, з якою батько й дитина постійно проживають однією сім'єю. Відповідно
вітчим — це чоловік (нерідний батько) рідної матері дитини, з яким мати й дитина постійно проживають однією сім'єю. Пасинок і падчерка — це відповідно рідні син та дочка одного з подружжя, які є нерідними для другого з подружжя. Як правило, вони проживають однією сім'єю з тим із подружжя, хто є для них рідним батьком, матір'ю, і мачухою, вітчимом.
Коментована стаття встановлює право мачухи, вітчима, які проживають однією сім'єю з малолітніми, неповнолітніми пасинком, падчеркою, брати участь у вихованні останніх. Отже, законодавець потенційно визнає таких осіб однією сім'єю і закріплює за ними сімейні права та обов'язки.
< Попередня Наступна >