Головна Науково-практичні коментарі Митний кодекс Глава 62 (ст.398-406) Стаття 400. Давність виконання постанови митного органу про накладення стягнення за порушення митних правил.

Стаття 400. Давність виконання постанови митного органу про накладення стягнення за порушення митних правил.

Митний кодекс - Глава 62 (ст.398-406)
230

Стаття 400. Давність виконання постанови митного органу про накладення стягнення за порушення митних правил.

Не підлягає виконанню постанова митного органу про накладення стягнення за порушення митних правил, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

Вказана стаття МК України та ст.303 КпАП України встановлюють термін виконання постанов митних органів про накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафу - 3 місяці з дня винесення постанови.

Згідно ст.ст. 291, 303 КпАП України подання у встановлений строк скарги або принесення прокурором протесту зупиняє виконання постанови і відповідно зупиняє перебіг строку давності до розгляду скарги або протесту.

Винесена уповноваженим органом або посадовою особою постанова про накладення адміністративного стягнення повинна бути реалізована у досить стислий строк. Інакше буде втрачена оперативність при застосуванні адміністративного впливу, що, без сумніву, відіб’ється на його ефективності, понизить виховне і попереджувальне значення боротьби з адміністративними проступками.

Під давністю виконання розуміють сплив з моменту звернення постанови до виконання встановленого законом строку, після якого виключаються подальші дії виконавчого характеру. Встановлення давності дисциплінує органи (посадових осіб), які уповноважені виконувати постанови, підвищує їх відповідальність за правильну, своєчасну і повну реалізацію постанови.

Якщо постанова про накладення адміністративного стягнення не була звернена до виконання на протязі трьох місяців з дня винесення, вона взагалі не підлягає виконанню.

Щодо наведеного загального правила про трьохмісячний строк давності існує декілька винятків. Так, у випадку призупинення постанови в зв’язку з поданням скар

ги або протесту, призупиняється і перебіг строку давності до їх розгляду.

 

< Попередня   Наступна >
 
Авторизація
Пошук