Стаття 394. Перевірка законності та обґрунтованості постанови митного органу
Митний кодекс - Глава 61 (ст.393-397) |
Стаття 394. Перевірка законності та обґрунтованості постанови митного органу
Законність та обґрунтованість постанови митного органу у справі про порушення митних правил можуть бути перевірені судом або митним органом вищого рівня у зв’язку з поданням скарги, поданням прокурора. За результатами перевірки суд або митний орган приймає одне з таких рішень: 1) про залишення постанови без змін, а скарги або подання без задоволення; 2) про скасування постанови і надіслання справи на новий розгляд; 3) про скасування постанови та закриття справи; 4) про зміну заходу стягнення в межах передбаченої відповідальності за відповідне порушення митних правил, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено. Рішення, зазначені у частині другій цієї статті, приймаються митними органами шляхом винесення постанов. Копія рішення по скарзі або поданню прокурора на постанову у справі про порушення митних правил протягом трьох днів надсилається особі, стосовно якої її винесено. Про результати розгляду подання повідомляється прокуророві. У разі скасування постанови митного органу по справі про порушення митних правил сума штрафів повертаються особам, які притягалися до відповідальності або уповноваженим ними особам з Державного бюджету України органами Державного казначейства України за поданням митних органів.Принцип законності є найважливішим принципом митного права і характеризується як режим відповідності суспільних відносин, що виникають у сфері митної справи, законом і підзаконним актом держави, як режим, атмосфера взаємодії, відносин держави й громадянина.
Принцип законності виступає одночасно і як принцип діяльності митних органів (він закріплен у п.3. ст.4 МК України) і як принцип яким неухильно керуються посадові особи митних органів при винесенні постанови у справі про порушення митних правил.
Законність постанови митного органу з
Законною може бути постанова, що ґрунтується на встановленій істині та на правильному розв’язанні справи.
Під обґрунтованістю вироку розуміють відповідність висновків, викладених у постанові, фактичним обставинам справи, фактам, що мали місце в дійсності і встановленим сукупністю достовірних доказів у справі.
Перевірка законності постанови митного органу у справі може бути перевірена судом або митним органом вищого рівня у зв’язку з поданням скарги, поданням прокурора і дозволяє підвищити відповідальність за ухвалення рішень, сприяє їх законності й обґрунтованості.
Суд або митний орган вищого рівня при перевірці законності та обґрунтованості постанови митного рішення вирішують наступні завдання:
а) не допустити виконання незаконної, необґрунтованої та несправедливої постанови митного органу;
б) швидко виправити допущенні помилки та порушення;
в) забезпечити захист та реалізацію прав та законних інтересів осіб, які беруть участь у проводженні у справі (ст.365 цього Кодексу);
г) сприяти однаковому розумінню та застосуванню законів у галузі митної справи.
Перелік рішень, які приймає суд або митний орган за результатом перевірки наведено у частині другій цієї статті і він є вичерпуючий, але слід мати на увазі, що при зміні заходу стягнення не має права погіршувати становище особи, що притягується до відповідальності.
Якщо законність та обґрунтованість постанови митного органу перевіряються після того, як такі перевірки були проведені митними органами вищого рівня, то відповідно залишаються в силі або скасовуються рішення митних органів, прийняті за результатами перевірок. Рішення по скаргах приймаються митними органами шляхом винесення постанови.
Рішення місцевого суду по скарзі на постанову в справі про адміністративне правопорушення є остаточним і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
За наслідками перевірки особі, щодо якої виносилась постанова, що перевірялася, або прокуророві, яким внесено подання, протягом трьох днів надсилається письмове повідомлення про прийняте рішення.
У разі скасування постанови митного органу сплачені суми штрафів повертаються особам, які притягалися до відповідальності. При їх поверненні виконавчий збір не сплачується.
< Попередня Наступна >