Головна Науково-практичні коментарі Митний кодекс Глава 57 (ст.329-355) Стаття 354. Використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати податків і зборів, в інших цілях

Стаття 354. Використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати податків і зборів, в інших цілях

Митний кодекс - Глава 57 (ст.329-355)
223

Стаття 354. Використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати податків і зборів, в інших цілях

Використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати податків і зборів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Основним безпосереднім об’єктом правопорушення є встановлений законодавством України порядок використання товарів в цілях, стосовно яких надано пільги щодо сплати податків і зборів.

Об’єктивною стороною правопорушення є дії, спрямовані на порушення встановленого законодавством України порядку використання товарів в цілях, стосовно яких надано пільги щодо сплати податків і зборів, обманні маніпуляції з податковими пільгами.

Суб’єктом правопорушення є осудна особа, яка досягла 16-річного віку, а також посадова особа підприємства, що допустила порушення порядку користування та розпорядження щодо використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати податків і зборів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги. Посадова особа підприємства - керівник та інші працівники підприємства (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за виконання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України з питань митної справи, укладеними в установленому законом порядку.

Суб’єктивна сторона правопорушення характеризується прямим умислом.

Для кваліфікації дій за ст. 354 МКУ не мають значення мотив і мета їх вчинення, а також чи настали від цього шкідливі наслідки.

Приклад: Благодійна ор

ганізація “МММ” в якості гуманітарної допомоги отримала перевязочний матеріал та засоби особистої гігієни. В результаті спільної перевірки митниці та ДПА було встановлено, що частина гуманітарної допомоги була використана не за призначенням тобто реалізована через при-ватну мережу аптек.

Відповідальність за правопорушення: накладення штрафу в розмірі від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

< Попередня   Наступна >
 
Авторизація
Пошук