Головна Науково-практичні коментарі Митний кодекс Глава 16 (ст.121-132) Стаття 129. Митний контроль каботажних суден

Стаття 129. Митний контроль каботажних суден

Митний кодекс - Глава 16 (ст.121-132)
111

Стаття 129. Митний контроль каботажних суден

Судна каботажного плавання, що плавають під Державним Прапором України, а також судна каботажного плавання, що плавають під іноземним прапором, за умови одержання на це дозволу центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту, перебувають під митним контролем протягом усього часу каботажу. Митне оформлення таких суден здійснюється документально після повернення з рейсу на підставі письмового повідомлення капітана судна про те, що судно під час рейсу не заходило в порти інших держав і не причалювало до суден закордонного плавання, а при виході в рейс - що цим рейсом не передбачається захід до портів інших держав та причалювання до суден закордонного плавання. Митне оформлення рибної продукції, виробленої українськими суднами в межах Азово-Чорноморського басейну, здійснюється без оформлення вантажної митної декларації. Оподаткування зазначеної продукції здійснюється відповідно до законів України. Якщо судно під час рейсу з будь-якої причини заходило в порти інших держав або причалювало до суден закордонного плавання, воно підлягає митному контролю на загальних підставах.

Судно каботажного плавання – судно, що без заходу до портів інших держав здійснює каботажні перевезення між портами України, а також судно флоту рибного господарства, яке здійснює рибогосподарську діяльність у межах Азово-Чорноморського басейну. . Митне оформлення таких суден здійснюється документально після повернення з рейсу на підставі письмового повідомлення капітана судна про те, що судно під час рейсу не заходило в порти інших держав і не причалювало до суден закордонного плавання.

Митний орган, при вибутті судна в каботаж виконує такі дії:

- звіряє відомості, заявлені у вантажній декларації, з наявними в митниці відомостями про вантажні операції, робить на вантажній декларації запис для порту призн

ачення про наявність товарів та інших предметів на борту судна, накладене митне забезпечення, подані документи на товари та інші предмети тощо й завіряє його відтиском особистої номерної печатки;

- за відсутності зауважень робить на судновій ролі запис: "З боку митниці зауважень щодо вибуття судна немає".

- перший примірник оформленої вантажної декларації залишається в справах митного органа та є підставою для зняття суднової справи з контролю.

- другий примірник оформленої вантажної декларації надається представнику адміністрації судна або морському агенту для подання митному органу призначення.

Уразі зверненням адміністрації судна або морського агента митні органи можуть по закінченні митного контролю та митного оформлення прибуття українського судна закордонного плавання й за відсутності на його борту товарів та інших предметів, які перебувають під митним контролем, а також інших митних обмежень (наявності опломбованих приміщень тощо) погоджувати плавання судна в межах митної території України. У цьому разі митному органу подається вантажна декларація у двох примірниках. Митний орган на обох примірниках вантажної декларації робить запис: "Дозволено переміщення в межах митної території України без узгодження з митними органами". Перший примірник оформленої таким чином вантажної декларації залишається в справах митниці та є підставою для зняття суднової справи з контролю. Другий примірник вантажної декларації надається представнику адміністрації судна або морському агенту для зберігання в справах судна.

При митному оформленні вибуття судна з будь-якого українського порту за межі митної території України адміністрацією судна або морським агентом подається митному органу відправлення примірник оформленої у вищезазначеному порядку вантажної декларації, який залишається в справах цього митного органа.

 

< Попередня   Наступна >