Головна Науково-практичні коментарі Митний кодекс Глава 12 (ст.91-94) Стаття 92. Подання документів митним органам у пунктах пропуску на митному кордоні України

Стаття 92. Подання документів митним органам у пунктах пропуску на митному кордоні України

Митний кодекс - Глава 12 (ст.91-94)
197

Стаття 92. Подання документів митним органам у пунктах пропуску на митному кордоні України

Якщо митне оформлення товарів і транспортних засобів у повному обсязі відповідно до їх митного режиму здійснюється не в місці перетинання митного кордону, митному органу у пункті пропуску на митному кордоні України подаються транспортні, комерційні та інші супровідні документи, що містять відомості про товари і транспортні засоби, достатні для прийняття рішення про можливість їх пропуску через митний кордон України.

Місце і час здійснення митного оформлення визначені статтєю 71 цього Кодексу. Відповідно до її положень певні категорії товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України підлягають митному оформленню у митних органах за місцем розташування підприємств (внутрішніх митницях). У таких випадках митний орган у пункті пропуску на митному кордоні України надає дозвіл на переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України, з урахуванням заявленої мети такого переміщення після проведення митних процедур, тобто здійснює пропуск товарів і транспортних засобів через митний кордон України (п.35 статті1) після чого товари і транспортні засоби переміщуються під митним контролем до митниці призначення.

Оскільки на прийняття митним органом рішення про можливість такого пропуску впливають багато чинників (наприклад: наявність заборон або обмежень щодо переміщення наявних товарів через митний кордон України (ст. 96, 97), орієнтування про порушення митних правил або контрабанду (ст. 26), і т. ін.) представники митних органів перевіряють документи на підставі яких здійснюється переміщення товарів і транспортних засобів.

Перевірка документів та відомостей необхідних для здійснення митного контролю є формою митного контролю (ст. 41). Обов’язок щодо подання митному органу документів, необхідних для

здійснення митного контролю встановлено статтєю 54 цього Кодексу.

Подання документів митному органу в пункті пропуску на митному кордоні України належить до обов’язків перевізника і може здійснюватись особою, що безпосередньо здійснює перевезення, вповноваженим представником перевізника, декларантом, або особою уповноваженою підприємством якому належать товари, що має відношення до переміщення товарів через митний кордон України (відправник, одержувач, агент, повірений, комісіонер, експедитор, тощо). При цьому статтею 44 цього Кодексу визначено, що такі дії необхідно здійснити не пізніше ніж через три години після прибуття товарів та транспортних засобів у пункт пропуску на митному кордоні України.

Відомості про товари та транспортні засоби, необхідні митному органу для прийняття рішення про здійснення їх пропуску через митний кордон України містять транспортні, комерційні та інші супровідні документи. Перелік таких документів визначається Кабінетом Міністрів України відповідно до положень статті 45 цього Кодексу.

 

< Попередня   Наступна >
 
Авторизація
Пошук