Головна Науково-практичні коментарі Митний кодекс Глава 10 (ст.70-80) Стаття 80. Обов'язки митного органу щодо роз'яснення вимог, виконання яких забезпечує можливiсть митного оформлення

Стаття 80. Обов'язки митного органу щодо роз'яснення вимог, виконання яких забезпечує можливiсть митного оформлення

Митний кодекс - Глава 10 (ст.70-80)
242

Стаття 80. Обов'язки митного органу щодо роз'яснення вимог, виконання яких забезпечує можливiсть митного оформлення

У разi вiдмови у митному оформленнi та пропуску через митний кордон України товарiв i транспортних засобiв митний орган зобов'язаний видавати заiнтересованим особам письмове повiдомлення iз зазначенням причин вiдмови та вичерпним роз'ясненням вимог, виконання яких забезпечує можливiсть митного оформлення та пропуску цих товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України.

У разі відмови у митному оформленні предметів посадова особа митного органу має проінформувати особу, що подала декларацію, про причини відмови. Документальним підтвердженням зазначеної відмови є картка відмови у пропуску на митну територію України чи митному оформленні товарів та інших предметів з відривним талоном відмови у пропуску на митну територію України чи митному оформленні товарів. Порядок оформлення відмови у пропуску на митну територію України чи митному оформленні товарів та інших предметів встановлюється Державною митною службою України.

Картка відмови з відривним талоном заповнюється в усіх випадках відмови у пропуску на митну територію України чи митному оформленні товарів та інших предметів, пред’явлених до митного контролю митному органу України підприємством, перевізником чи декларантом.

Картка й Талон заповнюються посадовою особою митного органу, яка прийняла рішення про неможливість пропуску на митну територію України чи митного оформлення задекларованого митному органу вантажу, спричинену наявними обставинами (забороною до переміщення через митний кордон, заявленим режимом, поданими документами, несплатою належних митних та інших платежів тощо).

Після оформлення Картки заповнений відривний Талон відокремлюється та передається підприємству, перевізнику або декларанту.

style="text-align: justify;">На підставі оформленого митним органом Талона підприємство або перевізник чи особа, уповноважена на декларування, має право оскаржити дії митного органу до:

- регіональної митниці;

- Державної митної служби України - стосовно дій митниць центрального підпорядкування та рішень регіональних митниць;

- суду (арбітражного суду).

Норма статті у разі відмови у митному оформленні предметів зобов’язує митний орган проінформувати зацікавлену особу про порядок необхідних дій, виконання яких дозволить митному органу провести митне оформлення у повному обсязі.

 

< Попередня
 
Авторизація
Пошук