Стаття 112. Посягання на життя державного чи громадського діяча
Особлива частина - Розділ І (ст.109-114) |
Стаття 112. Посягання на життя державного чи громадського діяча
Посягання на життя Президента України, Голови Верховної Ради України, народного депутата України, Прем'єр-міністра України, члена Кабінету Міністрів України, Голови чи судді Конституційного Суду України або Верховного Суду України, або вищих спеціалізованих судів України, Генерального прокурора України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Голови Рахункової палати, Голови Національного банку України, керівника політичної партії, вчинене у зв'язку з їх державною чи громадською діяльністю, — карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.
1. Як випливає з самої назви ст. 112 КК, безпосереднім основним
об'єктом цього злочину є відносини, що забезпечують нормальну діяльність усіх гілок державної влади (законодавчої, виконавчої, судової), а також політичних партій.
Обов'язковим додатковим об'єктом є життя людини — державного чи громадського діяча.
2. Об'єктивна сторона цього злочину законодавцем визначається як посягання на життя державного діяча чи керівника політичної партії.
Під посяганням розуміється вбивство або замах на вбивство. Тому цей злочин вважається закінченим не тільки при настанні смерті зазначених осіб, але й при наявності замаху на злочин, який кваліфікується безпосередньо за ст. 112 КК, без посилання на ст. 15 КК.
Перелік осіб, на життя яких вчинюється посягання, в ст. 112 КК є вичерпним і поширюватися не може. При цьому потрібно встановити, що посягання вчинене у зв'язку з державною або громадською діяльністю потерпілих.
3. Суб'єктивна сторона цього злочину характеризується прямим умис
Вбивство перелічених осіб на ґрунті особистих взаємовідносин кваліфікується за статтями про злочини проти життя.
4. Суб'єкт — особа, яка досягла 14-ти років.
< Попередня Наступна >