Стаття 256. Спростування неправдивих, неточних або неповних відомостей
Розділ V (ст.216-257) - Глава 28 (ст.251-257) |
Стаття 256. Спростування неправдивих, неточних або неповних відомостей
1. У разі встановлення факту дискредитації суб'єкта господарювання Антимонопольний комітет України, його територіальні відділення мають право прийняти рішення про спростування за рахунок порушника поширених ним неправдивих, неточних або неповних відомостей у строк і спосіб, що визначені законодавством або цим рішенням.
1. Якщо встановлено факт дискредитації господарюючого суб'єкта, а також зв'язок між діями порушника та настанням негативних наслідків для суб'єкта господарювання, Антимонопольний комітет України, його територіальні відділення мають право приймати рішення про офіційне спростування за рахунок порушника поширених ним неправдивих, неповних та неточних відомостей у строк і спосіб, визначені законодавством або цим рішенням.
Під офіційним спростуванням слід розуміти публічне оголошення щодо невідповідних дійсності неправдивих, неточних або неповних відомостей у засобах масової інформації або іншим чином, передбаченим законодавством.
Виходячи зі змісту статті 277 Цивільного кодексу України офіційне спростування, зокрема, може відбуватися шляхом:
спростування недостовірної інформації особою, яка її поширила;
відкликання виданого (прийнятого) документа, у якому міститься недостовірна інформація;
прийняття відповідного судового рішення за заявою про встановлення факту неправдивості інформації та її спростування.
Важливою вимогою є те, що спростування недостовірної інформації повинно відбуватися у такий же спосіб, у який вона була поширена.
Щодо спростування недостовірної інформації законодавством встановлена спеціальна позовна
< Попередня Наступна >