Глава 16 ВИКОРИСТАННЯ У ГОСПОДАРСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
Розділ III (ст.133-172) - Глава 16 (ст.154-162) |
Глава 16 ВИКОРИСТАННЯ У ГОСПОДАРСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
Першоджерелом права, в якому застосовується термін «інтелектуальна власність», є Конституція України (ст. 54).
Безпосередньо Господарський кодекс не містить визначення цього терміна. Однак Україна як сторона Конвенції, що засновує Всесвітню організацію інтелектуальної власності [26], визнала дане в ній визначення, згідно з яким у сенсі Конвенції «інтелектуальна власність» містить права, що стосуються: літературних, художніх та наукових творів; художніх виконань, фонограм та радіопередач; винаходів у всіх сферах діяльності людини; наукових відкриттів; промислових зразків; торговельних марок, а також комерційних найменувань і позначень; захисту від недобросовісної конкуренції, а також всі інші права, які є результатом інтелектуальної діяльності в промисловій, науковій, літературній та художній сферах.
З іншого боку, Україна прагне вступити до Світової організації торгівлі, що породжує необхідність дотримання нашою державою Угоди з торговельних аспектів прав інтелектуальної власності [505], прийнятої цією організацією. Для цілей вказаної Угоди термін «інтелектуальна власність» означає всі категорії інтелектуальної власності, які є предметом Угоди: сукупність об'єктів авторського права і суміжних прав, торговельні марки, географічні зазначення, промислові зразки, винаходи, компонування інтегральних мікросхем та охорона нерозголошуваної інформації.
До аналогічного висновку можна дійти, аналізуючи поняття права інтелектуальної власності, встановлене статтею 418 Цивільного кодексу України.
Згідно з нею право інтелектуальної власності — це право особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або на інший об'єкт права інтелект
Звідси випливає, що у сенсі ЦК термін «інтелектуальна власність» означає належний особі результат інтелектуальної, творчої діяльності або інший об'єкт, віднесений ЦК та іншим законом до інтелектуальної власності.
Узагальнюючи наведене, зазначимо, що термін «інтелектуальна власність» можна розглядати в сенсі ГК як множину об'єктів, віднесених законом до інтелектуальної власності, а також права на них, визначені ГК та іншим законом.
Наступна >