Стаття 123. Майнові відносини в об'єднанні підприємств

Розділ II (ст. 55-131) - Глава 12 (ст.118-127)
131

Стаття 123. Майнові відносини в об'єднанні підприємств

1. Учасники об'єднання підприємств можуть вносити на умовах і в порядку, передба­чених його установчими документами, майнові внески (вступні, членські, цільові тощо). 2. Майно передається об'єднанню його учасниками у господарське відання або в оперативне управління на основі установчого договору чи рішення про утворення об'єднання. Вартість майна об'єднання відображається у його балансі. 3. Господарське об'єднання має право утворювати за рішенням його вищого органу управління унітарні підприємства, філії, представництва, а також бути учасником (за­сновником) господарських товариств. Утворені господарським об'єднанням підприєм­ства діють відповідно до положень цього Кодексу, інших законів та статуту підприєм­ства, затвердженого об'єднанням. 4. Об'єднання підприємств не відповідає за зобов'язаннями його учасників, а підприємства-учасники не відповідають за зобов'язаннями об'єднання, якщо інше не пе­редбачено установчим договором або статутом об'єднання.

 

1. Установчі документи, що приймаються при створенні об'єднання підприємств, можуть передбачати внесення його учасниками майнових внесків (вступних, членських, цільових тощо). Установчими документами державних (комунальних) господарських об'єднань може передбачатися здійснення обов'язкових відрахувань до спеціальних фондів розвитку вироб­ничої і соціальної інфраструктури.

2. Кодекс передбачає, що майно, яке передається об'єднанню його учасниками, може пе­ребувати у господарському віданні або в оперативному управлінні. За підприємствами збе­рігається право власності на передане об'єднанню майно. Правовий режим майна, що пере­дається об'єднанню учасниками, визначається установчим договором чи рішенням про утво­рення об'єднання. Вартість майна об'єднання відображається у його балансі.

fy;">3. Господарським об'єднанням надано право утворювати унітарні підприємства, філії, представництва, а також бути учасником (засновником) господарських товариств. Утворен­ня унітарних підприємств, участь у заснуванні господарських товариств чи придбання час­ток у господарських товариствах, утворення філій, представництв віднесене цим Кодексом до виключної компетенції вищого органу управління господарського об'єднання (загальних зборів учасників).

Утворені господарським об'єднанням підприємства діють відповідно до положень цього Кодексу, інших законів та статуту підприємства, затвердженого об'єднанням. Майно утво­рених господарським об'єднанням підприємств закріплюється за ними на праві господар­ського відання або оперативного управління.

4. Стаття 123 передбачає загальну норму, згідно з якою об'єднання підприємств не відпо­відає за зобов'язаннями його учасників, а підприємства-учасники не відповідають за зо­бов'язаннями об'єднання, якщо інше не передбачено установчим договором або статутом об'єднання. При застосуванні цієї норми слід враховувати спеціальне регулювання, встанов­лене статтею 126 цього Кодексу.

 

< Попередня   Наступна >