Стаття 106. Ревізійна комісія (ревізор) виробничого кооперативу
Розділ II (ст. 55-131) - Глава 10 (ст.93-112) |
Стаття 106. Ревізійна комісія (ревізор) виробничого кооперативу
1. 3 метою контролю за фінансово-господарською діяльністю виробничого кооперативу обирається ревізійна комісія, а в кооперативі, до складу якого входить менше десяти членів, - ревізор. 2. Ревізійна комісія (ревізор) обирається загальними зборами з числа членів кооперативу відповідно до його статуту. Членами ревізійної комісії (ревізором) не можуть бути члени правління чи спостережної ради виробничого кооперативу. 3. Ревізійна комісія (ревізор) підзвітна загальним зборам членів виробничого кооперативу.
1. У кожному виробничому кооперативі повинен обиратися контролюючий орган. Норма, що коментується, вказує на те, в яких випадках виробничий кооператив повинен обирати колегіальний орган контролю - ревізійну комісію, а в яких одноособовий - ревізора.
Ревізійна комісія створюється у виробничому кооперативі, чисельність членів якого більше десяти, якщо ж кооператив налічує меншу кількість членів, у ньому обирається ревізор.
Основу компетенції ревізійної комісії (ревізора) виробничого кооперативу становить контроль за його фінансово-господарською діяльністю. Статутом кооперативу можуть бути передбачені інші питання компетенції ревізійної комісії (ревізора), але ці питання повинні відповідати основній функції - функції контролю за фінансово-господарською діяльністю, що здійснюється цим органом. До повноважень (функцій) ревізійної комісії (ревізора) відносяться: а) перевірка законності та доцільності здійснення фінансових операцій виробничого кооперативу, використання його майна, б) перевірка ведення різного роду звітності та обліку матеріальних цінностей, розрахунків з членами кооперативу тощо.
2. У відповідності з частиною 1 статті 102 цього Кодексу обрання членів ревізійної ком
Порядок обрання, організаційні питання діяльності цього органу, положення, пов'язані з безпосереднім здійсненням ревізійною комісією (ревізором) функції контролю за фінансово-господарською діяльністю виробничого кооперативу тощо, мають бути передбачені у статуті кооперативу й можуть конкретизуватися нормами внутрішніх документів кооперативу.
Члени ревізійної комісії (ревізор) не можуть одночасно бути членами правління чи спостережної ради.
3. Ревізійна комісія (ревізор) виконує свої функції у формі ревізій та перевірок, результати яких, залежно від їх важливості, можуть бути винесені на обговорення загальних зборів.
Коментована норма встановлює, що ревізійна комісія (ревізор) у своїй діяльності підзвітна (підзвітний) загальним зборам членів виробничого кооперативу.
< Попередня Наступна >