Стаття 48. Державна підтримка підприємництва
Розділ І (ст. 1-54) - Глава 4 (ст. 42-51) |
Стаття 48. Державна підтримка підприємництва
1. 3 метою створення сприятливих організаційних та економічних умов для розвитку підприємництва органи влади на умовах і в порядку, передбачених законом: надають підприємцям земельні ділянки, передають державне майно, необхідне для здійснення підприємницької діяльності; сприяють підприємцям в організації матеріально-технічного забезпечення та інформаційного обслуговування їх діяльності, підготовці кадрів; здійснюють первісне облаштування неосвоєних територій об'єктами виробничої і 84соціальної інфраструктури з продажем або передачею їх підприємцям у визначеному законом порядку; стимулюють модернізацію технології, інноваційну діяльність, освоєння підприємцями нових видів продукції та послуг; подають підприємцям інші види допомоги. 2. Держава сприяє розвитку малого підприємництва, створює необхідні умови для цього.
1. Державна підтримка є однією з необхідних умов ефективного розвитку підприємництва, важливим чинником його активізації в умовах ринкової економіки.
Держава сприяє розвитку рівного доступу всіх підприємців, незалежно від форми власності та обраних організаційних форм підприємницької діяльності, до матеріально-технічних, фінансових, трудових, інформаційних, природних та інших ресурсів.
З метою створення сприятливих організаційних та економічних умов для розвитку підприємництва держава може надавати земельні ділянки, передавати підприємцю державне майно, зокрема виробничі та нежитлові приміщення, законсервовані та недобудовані об'єкти та споруди, невикористовуване устаткування.
Стимулювання державою модернізації технологій, інноваційної діяльності, освоєння нових видів продукції та послуг відбувається за допомогою таких економічних важелів, як цільові субсидії, податкові пільги тощо.
2. Державна підтримка малого підприємництва в Україні здійснюється за такими основними напрямами:
створення інфраструктури підтримки та розвитку малого підприємництва;
організація державної підготовки кадрів для малого підприємництва;
встановлення системи пільг для суб'єктів малого підприємництва;
впровадження спрощеної системи оподаткування, бухгалтерського обліку та фінансової звітності;
залучення суб'єктів малого підприємництва до виконання науково-технічних та соціально-економічних програм, здійснення поставки продукції для державних та регіональних потреб;
інформування громадян щодо умов започаткування та ведення бізнесу;
забезпечення малих підприємств вільними виробничими площами державних та комунальних підприємств, обладнанням та іншим майном цих підприємств;
впровадження сучасних кредитно-інвестиційних механізмів розвитку малого підприємництва, заохочення венчурного бізнесу;
створення навчальних мікрокредитування малого бізнесу;
впровадження спеціальних програм страхування майнових та фінансових ризиків, відповідальності суб'єктів малого підприємництва;
створення навчальних та консультаційних центрів з питань удосконалення систем управління якістю на малих підприємствах.
Державна підтримка малого підприємництва здійснюється Кабінетом Міністрів України, центральними органами виконавчої влади з питань регуляторної політики та підприємництва, іншими центральними органами виконавчої влади. Фінансове забезпечення реалізації державної політики підтримки малого підприємництва здійснює на державному рівні Український фонд підтримки підприємництва, на регіональному рівні - регіональні фонди підтримки підприємництва, на місцевому рівні - місцеві фонди підтримки підприємництва.
< Попередня Наступна >