Головна Науково-практичні коментарі Закони України ПРО ЕЛЕКТРОННИЙ ЦИФРОВИЙ ПІДПИС «Стаття 13. Скасування, блокування та поновлення посиленого сертифіката ключа

«Стаття 13. Скасування, блокування та поновлення посиленого сертифіката ключа

Закони України - ПРО ЕЛЕКТРОННИЙ ЦИФРОВИЙ ПІДПИС

Акредитований центр сертифікації ключів негайно скасовує сформований ним посилений сертифікат ключа у разі:

закінчення строку чинності сертифіката ключа;

подання заяви власника ключа або його уповноваженого представника;

припинення діяльності юридичної особи - власника ключа;

смерті фізичної особи - власника ключа або оголошення його померлим за рішенням суду;

визнання власника ключа недієздатним за рішенням суду;

надання власником ключа недостовірних даних;

компрометації особистого ключа.

Центральний засвідчувальний орган негайно скасовує посилений сертифікат ключа центру сертифікації ключів, засвідчувального центру у разі:

припинення діяльності з надання послуг електронного цифрового підпису;

компрометації особистого ключа.

Центральний засвідчувальний орган, засвідчувальний центр, акредитований центр сертифікації ключів негайно блокують посилений сертифікат ключа:

у разі подання заяви власника ключа або його уповноваженого представника;

за рішенням суду, що набрало законної сили;

у разі компрометації особистого ключа.

Скасування і блокування посиленого сертифіката ключа набирає чинності з моменту внесення до реєстру чинних, скасованих і блокованих посилених сертифікатів із зазначенням дати та часу здійснення цієї операції.

Центральний засвідчувальний орган, засвідчувальний центр, акредитований центр сертифікації ключів негайно повідомляють про скасування або блокування посиленого сертифіката ключа його власника.

Блокований посилений сертифікат ключа поновлюється:

у разі подання заяви власника ключа або його уповноваженого представника;

за рішенням суду, що набрало законної сили;

у разі встановлення недостовірності даних про компрометацію особистого ключа.»

Законодавцем не визначено – яким чином центр сертифікації може своєчасно та достовірно отримати інформацію про підписувача, якому він видав се

ртифікат, у випадках його смерті, або визнання власника ключа недієздатним або припинення діяльності юридичної особи - власника ключа. Також необхідно було б чітко визначити, що припинення чинності (блокування та скасування) сертифікату у випадку компрометації можливе лише за особистим зверненням підписувача.

За текстом цієї статті можливо скасувати або блокувати сертифікат, якщо внести відповідну інформацію до реєстру, проте помилковим є твердження, що такий реєстр має якесь відношення до чинних сертифікатів, оскільки технічно реалізується тільки реєстр сертифікатів, які втратили чинність - тимчасово (блоковані) або назавжди (скасовані). Більше того, підписувач може визначити згідно статті 6 Закону, що його сертифікат не підлягає публікуванню, тому надалі виникає колізія в таких випадках і з публікацією факту блокування або скасування такого сертифікату.

< Попередня   Наступна >