Головна Науково-практичні коментарі Митний кодекс Глава 50 (ст.286-301) Стаття 290. Надання митних пільг консульським установам іноземних держав та членам їх персоналу

Стаття 290. Надання митних пільг консульським установам іноземних держав та членам їх персоналу

Митний кодекс - Глава 50 (ст.286-301)
206

Стаття 290. Надання митних пільг консульським установам іноземних держав та членам їх персоналу

Консульським установам іноземних держав, консульським посадовим особам, включаючи главу консульської установи та консульських службовців, а також членів їхніх сімей, надаються митні пільги, передбачені цим Кодексом для дипломатичних представництв іноземних держав або відповідного персоналу дипломатичного представництва. На основі спеціальної угоди з іноземною державою на працівників обслуговуючого персоналу консульської установи, а також на членів їхніх сімей, які не є громадянами України та не проживають в Україні постійно, виходячи з принципу взаємності стосовно кожної окремої держави, можуть поширюватися митні пільги, що надаються згідно з цим Кодексом відповідному персоналу дипломатичного представництва іноземної держави.

Міжнародно-правовою нормою, якою визначається порядок надання митних пільг консульським установам іноземних держав та їх персоналу є Венська конвенція про консульські зносини 1963 року. Відповідно цієї конвенції терміни, що вживаються у статті, яка коментується, мають такі значення:

консульська установа – це будь-яке генеральне консульство, консульство, віце-консульство або консульське агенство.

консульська посадова особа – це будь-яка особа, враховуючи главу консульської установи, якому доручено виконання консульських функцій.

глава консульської установи – особа, якій доручено діяти у цій якості.

консульський службовець – будь-яка особа, що виконує адміністративні або технічні обов‘язки у консульській установі.

працівник обслуговуючого персоналу – будь-яка особа, що виконує обов‘язки, пов‘язані з обслуговуванням консульської установи.

Міжнародним законодавством

не встановлено, хто належить до членів сім‘ї, але нормативними документами митної служби України визначено, що “члени сім‘ї”– це акредитовані в Міністерстві закордонних справ України члени сімей персоналу, які проживають разом з ним або супроводжують його за умови, що вони не є громадянами України. На дітей персоналу віком понад 18 років пільги не поширюються.

Дія цієї статті Митного Кодексу розповсюджується на консульські установи іноземних держав в Україні та їх персонал, а також членів їхніх сімей. Митні пільги застосовуються ті ж, що визначені статтями 286-289 цього Кодексу для дипломатичних представництв іноземних держав або відповідного персоналу дипломатичних представництв.

Міжнародно затверджені звільнення від митних податків та зборів, визначені у статті 50 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року.

Друга частина цієї статті Конвенції конкретизує, що консульські службовці користуються пільгами та привілегіями у визначенні предметів, що ввезені під час їх початкового облаштування. Правилами, встановленими митними органами України, введено, що предмети, призначені для початкового облаштування, це: -предмети, призначені для особистого користування, які ввозяться персоналом та членами сімей в термін до 6 перших місяців роботи персоналу в Україні.

Митні пільги для працівників обслуговуючого персоналу консульської установи, а також членів їхніх сімей застосовуються у разі, якщо існує спеціальна угода із іноземною державою, та розповсюджуються на громадян, які не є громадянами України та не проживають в Україні постійно.

 

< Попередня   Наступна >
 
Авторизація
Пошук