Головна Науково-практичні коментарі Митний кодекс Глава 34 (ст.204-211) Стаття 211. Гарантування перебування товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення)

Стаття 211. Гарантування перебування товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення)

Митний кодекс - Глава 34 (ст.204-211)
188

Стаття 211. Гарантування перебування товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення)

У разі тимчасового ввезення (вивезення) окремих видів товарів, які визначаються Кабінетом Міністрів України, митне оформлення товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення) здійснюється митними органами за умови гарантування відповідно до закону додержання режиму тимчасового ввезення (вивезення).

Відразу ж необхідно відмітити, що на цю статтю має посилання стаття 117 Митного кодексу “Пропуск запасних частин та обладнання для ремонту транспортних засобів”, у відповідності до якої запасні частини та обладнання, призначені для використання в процесі ремонту чи технічного обслуговування транспортних засобів, тимчасово ввезених на митну територію України або тимчасово вивезених з неї, можуть ввозитися (вивозитися) під зобов'язання про їх зворотне вивезення (ввезення) без справляння податків і зборів. Митний орган, що здійснює пропуск таких запасних частин та обладнання, може застосовувати заходи гарантування.

Умовою гарантування, яке визначено цією статтею Митного кодексу є грошова застава, яка вноситься на рахунок митного органу.

За умови внесення грошової застави на рахунок митного органу, який здійснює митне оформлення, при наявності зобов'язання про зворотне вивезення (увезення) та дотримання вимог, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.02 р. № 1855, допускається тимчасове ввезення на митну територію України (тимчасове вивезення за межі митної території України) товарів:

що класифікуються в 1-24 групах згідно з УКТ ЗЕД;

що обкладаються акцизним збором;

що обкладаються вивізним митом.

Як приклад, можна розглянути тимчасове ввезення легкових автомобілів (код УКТ ЗЕД 8703), при в

везенні яких, згідно діючого законодавства повинен сплачуватися акцизний збір. Оскільки вказані транспортні засоби знаходяться на обліку в інших державах, та підлягають обов’язковому поверненню без будь яких змін, то можливо застосування ст. 211 МКУ, а саме гарантування перебування товарів у режимі тимчасового ввезення шляхом надання митниці грошової застави.

Грошова застава вноситься на рахунок митного органу, який здійснює митне оформлення, до або на момент здійснення митного оформлення товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення). Грошова застава дорівнює суму митних платежів (за кожним митним платежем окремо), які мають бути сплачені при випуску товарів у вільний обіг або у разі їх експорту.

При виконанні зобов'язання про зворотне вивезення (увезення) грошова застава повертається або в разі зміни митного режиму зараховується в рахунок податків, що підлягають сплаті при ввезенні таких товарів на митну територію України (вивезенні їх за межі митної території України) для вільного обігу на території України чи за її межами.

У разі невиконання зобов'язання про зворотне вивезення (увезення), за винятком випадків, коли таке порушення сталося внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили, що підтверджується відповідними документами, грошова застава поверненню не підлягає й зараховується до Держбюджету України в установленому порядку.

Необхідно також зазначити, що товари які переміщуються під час операцій, зазначених в цьому коментарі, підлягають оформленню і пропуску, тільки якщо такі операції передбачені відповідними угодами суб'єктів ЗЕД (в тому числі доповненнями до контрактів тощо). При цьому митні органи здійснюють контроль за цільовим використанням таких товарів.

 

< Попередня
 
Авторизація
Пошук