§ 4 Зберігання описаного майна та звільнення його з-під арешту. Зберігання майна, на яке накладено арешт.
Виконавче право - ВИКОНАВЧЕ ПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ |
§ 4 Зберігання описаного майна та звільнення його з-під арешту. Зберігання майна, на яке накладено арешт.
Майно, на яке накладено арешт, за винятком майна, зазначеного в частині п'ятій статті 55 ЗУ "Про виконавче провадження", передається на зберігання боржникові або іншим особам, призначеним державним виконавцем (далі – зберігачеві), під розписку в акті опису. Копія акта опису майна видається боржникові, а у випадках, коли обов'язок зберігання майна покладено на іншу особу, – також зберігачеві.
Особа, якій передано на зберігання описане майно, може ним користуватися, якщо особливості цього майна у разі користування ним не призведуть до його знищення або зменшення цінності. Зберігач, якщо ним призначено не боржника або члена його сім'ї, одержує за зберігання майна винагороду, розмір якої встановлюється за угодою зберігача з державним виконавцем.
Порядок і умови зберігання майна, на яке накладено арешт, зазначеного в частині п'ятій статті 55 цього Закону, визначаються НБУ, а щодо іншого майна – Міністерством юстиції України.
УВАГА. Порушення заборони державного виконавця розпоряджатися або користуватися майном, на яке накладено арешт, тягне за собою відповідальність зберігача майна, передбачену законом.
Звільнення майна з-під арешту.
При цьому особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права на майно і про звільнення майна з-під арешту.
ВРАХУЙТЕ. Досить часто боржник застосовує це як спосіб звільнення свого майна з-під арешту, шляхом звернення до суду з позовом від імені близьких чи родичів, у якому зазначається, що саме їм належить таке майно.
У р
Крім того, майно боржника може бути звільнене з-під арешту за постановою начальника відповідного відділу ДВС, якому підпорядкований державний виконавець, якщо під час розгляду відповідної скарги боржника виявлено порушення встановленого ЗУ "Про виконавче провадження" порядку накладення арешту.
Слід пам'ятати, що копія постанови начальника відділу ДВС про звільнення майна боржника з-під арешту не пізніше наступного після її винесення дня надсилається сторонам та до відповідного органу (установи) для зняття арешту, а про відмову у звільненні майна боржника з-під арешту – боржнику.
Також зауважимо, що за наявності письмового висновку експерта щодо неможливості чи недоцільності реалізації арештованого майна боржника у зв'язку із значним ступенем його зносу, пошкодженням або коли витрати, пов'язані із зверненням на нього стягнення, перевищать грошову суму, за яку воно може бути реалізоване, майно боржника може бути звільнене з-під арешту за постановою державного виконавця, яка затверджується начальником відповідного відділу ДВС. Копія постанови державного виконавця про звільнення майна боржника з-під арешту не пізніше наступного після її винесення дня надсилається сторонам та до відповідного органу (установи) для зняття арешту.
УВАГА. У всіх інших випадках по незакінчених виконавчих провадженнях арешт з майна чи коштів може бути знятий тільки за рішенням суду.
Зазначені постанови начальника відділу ДВС та державного виконавця можуть бути оскаржені сторонами до суду в 10-денний строк.
< Попередня Наступна >