ГЛАВА 2. ФОРМА КОНТРАКТУ.
Трудове право - Прийняття та звільнення з роботи |
ГЛАВА 2. ФОРМА КОНТРАКТУ.
Відповідно до ст.24 КЗпП контракт завжди укладається в письмовій формі. Питання щодо форми контракту вирішується Постановою Кабінету Міністрів «Про впорядкування застосування контрактної форми трудового договору» від 19.03.94, якою затверджується «Положення про порядок укладення контрактів при прийнятті (найманні) на роботу працівників».
Згідно з цією постановою контракт оформлюється у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу і зберігаються у кожної із сторін контракту. За згодою працівника копію укладеного з ним контракту може бути передано профспілковому чи іншому органові, уповноваженому працівником представляти його інтереси, для здійснення контролю за додержанням умов контракту.
Контракт набуває чинності з моменту його підписання або з дати, визначеної сторонами у контракті, і може бути змінений за згодою сторін, складеною у письмовій формі. Контракт є підставою для видання наказу (розпорядження) про прийняття (найняття) працівника на роботу з дня, встановленого у контракті за угодою сторін.
Однак, вищезгадане Положення не поширюється на керівників підприємств державної форми власності. Порядок укладання їх контрактів регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 1993 року N203 «Про застосування контрактної форми трудового договору з керівником підприємства, що є у державній власності».
Відповідно до цієї постанови контракти з керівниками підприємств, що є у державній власності, укладаються міністерствами, іншими підвідомчими Кабінету Міністрів України органами виконавчої влади, у віданні яких перебувають ці підприємства, за погодженням з Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою державною адміністрацією.
Ке
У разі відмови міністерства або іншого підвідомчого Кабінету Міністрів України органу виконавчої влади укласти контракт з керівником підприємства, трудовий договір розривається на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України.
У разі відмови керівника підприємства укласти контракт, трудовий договір з ним припиняється на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП України.
Відповідно до статті 24 КЗпП України контракт укладається в письмовій формі у 2-х примірниках, які зберігаються у кожної із сторін і мають однакову юридичну силу.
Контракт набуває чинності з моменту його підписання сторонами, якщо інше не передбачено умовами контракту, і може бути змінений тільки за угодою сторін у письмовій формі.
Контракт є підставою для видання наказу (розпорядження) про призначення керівника на посаду (наймання на роботу) з дня, встановленого за угодою сторін у контракті.
< Попередня Наступна >