4.2 Про деякі питання митного оформлення // 4.2.1 До якого митного органу звертатися для проведення митного оформлення
Комерцiйне права - Як вести бізнес з іноземним партнером? |
4.2 Про деякі питання митного оформлення
4.2.1 До якого митного органу звертатися для проведення митного оформлення
У загальному випадку діє просте правило: митне оформлення товарів, які підприємець переміщує через митний кордон України, здійснює митний орган, у зоні діяльності якого розташований цей підприємець.
Проте з цього правила існують й винятки.
Насамперед це випадки переміщення товарів у режимі транзиту. При транзиті вам необхідно буде звернутися до митного органу за місцем ввезення товарів на митну територію України.
Інший виняток — переміщення товарів через митний кордон України нерезидентами (тобто іноземними підприємцями). Митне оформлення у таких випадках здійснюють:
• при вивезенні товарів — митний орган, в зоні діяльності якого перебувають товари, що вивозяться з України;
• при ввезенні товарів — митним органом, в зоні діяльності якого розташований одержувач товарів.
Крім того, ви можете змінити місце митного оформлення товарів і за власним бажанням. Зокрема, митне оформлення може здійснити:
при вивезенні товарів — митний орган, в зоні діяльності якого перебувають товари, що підлягають вивезенню, або митний орган у пунктах пропуску через митний кордон України за місцем вивезення товарів;
при ввезенні товарів — митний орган, в зоні діяльності якого розташований одержувач товарів, або митний орган у пунктах пропуску через митний кордон України за місцем ввезення товарів.
Однак майте на увазі, така зміна можлива лише за вашим письмовим зверненням до митного органу та при умові письмового погодження між митним органом, в зоні діяльності якого ви розташов
Після цього ви повинні завітати до митного органу, в зоні діяльності якого розташоване ваше підприємство, і подати йому:
Два примірники листа про погодження.
Електронну копію листа в установленому форматі, в якій необхідно зазначити:
повне найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи — суб'єкта ЗЕД, її місцезнаходження чи місце проживання;
ідентифікаційний код за ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер);
перелік документів, що додаються до листа про погодження;
для якої поставки товару потрібне погодження (поставка всього обсягу товару в межах одного зовнішньоекономічного договору, або поставка лише однієї партії товару, або поставка протягом певного періоду).
Два комплекти копій таких документів:
зовнішньоекономічного договору (контракту) з додатками до нього;
договорів комісії, доручення тощо (при потребі);
ліцензії (при потребі).
Кожний комплект документів разом з примірником листа про погодження необхідно прошити. А на зворотному боці останнього аркуша комплекту документів необхідно зробити напис:
"Прошито та пронумеровано аркушів.
(цифрами й прописом кількість)
Декларант "
(посада, підпис, дата, ініціали, прізвище)
Такий напис скріплюється вашою печаткою.
У разі прийняття позитивного рішення вам повернуть один примірник листа погодження з резолюцією керівника митного органу, яка має бути скріплена відбитком гербової печатки митного органу. Цей документ необхідно буде подавати до митного органу, в якому ви будете здійснювати митне оформлення товарів.
< Попередня Наступна >