Мирова угода з погляду учасникiв провадження у справi про банкрутство // Мирова угода i арбiтражний керуючий, або “Хлiб наш щоденний дай нам сьогоднi”
Комерцiйне права - Банкрутство: практичнi аспекти |
Мирова угода з погляду учасникiв провадження у справi про банкрутство
Мирова угода i арбiтражний керуючий, або “Хлiб наш щоденний дай нам сьогоднi”
Для арбiтражного керуючого процедура мирової угоди -найочiкуванiший момент. Це - сподiвання невдовзi завершити справу, отримати додаткову винагороду за свiй труд. До мирової угоди треба готуватися вiд дня винесення ухвали про призначення на посаду арбiтражного керуючого. Треба мати план дiй (хоча б в думках, а краще - на паперi) протягом усього ходу провадження у справi про банкрутство. З урахуванням мирової угоди здiйснювати обов’язки на стадiї розпорядження майном, а саме: при складаннi реєстру грошових вимог кредиторiв, проведеннi перших зборiв кредиторiв, фор-муваннi комiтету кредиторiв. Арбiтражний керуючий зобов’язаний активно впливати на хiд процесу, а не пасивно споглядати за розвитком подiй у справi про банкрутство. Вiд цих пiдготовчих дiй залежить подальший успiх, сама мож-ливiсть укладення Мирової Угоди.
Безпосередньо у процедурi мирової угоди є декiлька обов’язкових (бажаних) дiй.
По-перше,одразу пiсля затвердження реєстру необхiдно скласти повний перелiк кредиторiв згiдно з даними бухгалтерського облiку боржника, окремо видiливши кредиторiв, яким вiдмовлено судом у вiдновленнi строкiв за статтею 14 Закону, та окремо кредиторiв, якi не зверталися до суду iз заявою у вiдповiдностi до статтi 14 Закону.
По-друге,слiд звернутися до суду iз заявою про визнання кредиторської заборгованостi (згiдно з даними бухгалтерського облiку боржника), яка не була заявлена кредиторами, погашеною.
По-третє, необхiдно звернутися до суду з позовом щодо примусового виконання рiшення суду про списання кредиторської заборгованостi перед кредиторами, якi не звернулися до с
По-четверте, розпочати виконавче провадження за наслiдками рiшень суду, про якi йшлося в попередньому абзацi.
По-п’яте, включити до проекту Мирової Угоди норми про списання заборгованостi (всiєї або частини заборго-ваностi, окремо пенi, штрафiв, неустойки, iнфляцiйних втрат, втраченої вигоди, з вiдстрочки та розстрочки тощо) для всiх кредиторiв, а не тiльки тих, якi ввiйшли до реєстру, з урахуванням рiвностi кредиторiв однiєї черги.
< Попередня Наступна >