4.3. Видача дублiкатiв свiдоцтва про сплату єдиного податку й довiдки про трудовi вiдносини фiзичної особи з платником єдиного податку. Повернення свiдоцтва та довiдки. Вiдмова вiд застосування спрощеної системи оподаткування, облiку та звiтностi за єдини
Податкове право - СПРОЩЕНI СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ |
4.3. Видача дублiкатiв свiдоцтва про сплату єдиного податку й довiдки про трудовi вiдносини фiзичної особи з платником єдиного податку. Повернення свiдоцтва та довiдки. Вiдмова вiд застосування спрощеної системи оподаткування, облiку та звiтностi за єдиним податком
Якщо Ви втратили своє свiдоцтво про сплату єдиного податку або довiдку про трудовi вiдносини фiзичної особи з платником єдиного податку, то мусите подати вiдповiдну письмову заяву до державної податкової iнспекцiї, що видала Вам таке свiдоцтво (довiдку). Наголосимо, що в разi втрати свiдоцтва про сплату єдиного податку, до заяви потрiбно додати довiдку органiв внутрiшнiх справ.
Пiсля подання зазначених документiв Вам видадуть дублiкат свiдоцтва про сплату єдиного податку або дублiкат довiдки про трудовi вiдноси-ни фiзичної особи з платником єдиного податку. Треба зазначити, що чинне законодавство не встановлює термiну, протягом якого Вам мають видати такi дублiкати.
На пiдставi свiдоцтва про сплату єдиного податку Ви можете працювати протягом календарного року. Протягом п’яти днiв по закiнченнi термiну дiї свiдоцтва Вам належить повернути цей документ разом з усiма виданими довiдками на найманих працiвникiв до органу державної податкової служби, який видав свiдоцтво.
Якщо Ви припинили свою пiдприємницьку дiяльнiсть (знялися з державної реєстрацiї як суб’єкт пiдприємницької дiяльностi), то протягом п’яти днiв мусите подати вiдповiдну заяву до державної податкової iнспекцiї, а також здати свiдоцтво й усi довiдки.
Платник єдиного податку — фiзична особа має право самостiйно прийняти рiшення про вiдмову вiд застосування спрощеної системи оподаткування, облiку та звiтностi й перейти на загальну систему оподаткування.
Такий перехiд Ви зможете зробити ли
Якщо перед тим як перейти на сплату єдиного податку Ви не були платником ПДВ, то пiсля подання заяви про застосування загальної системи оподаткування, облiку та звiтностi Вам, можливо, доведеться зареєструватися як платник податку на додану вартiсть. Втiм, така потреба виникне лише в тому разi, якщо Ви пiдпадаєте пiд визначення платника ПДВ вiдповiдно до статтi 2 Закону України “Про податок на додану вартiсть”. За iнших обставин зареєструвати Вас платником цього податку можуть тiльки за Вашою згодою.
Перейти на загальну систему оподаткування, облiку та звiтностi починаючи з наступного звiтного кварталу Вас змусять у тому разi, якщо Ви порушили умови дiяльностi за єдиним податком. Такими порушеннями є перевищення граничних рiвнiв чисельностi найманих працiвникiв та (або) рiчного обсягу виручки вiд реалiзацiї, встановлених для платникiв єдиного податку — фiзич-них осiб. Порушенням вважають також придбання спецiального торговельного патенту та провадження пiдприємницької дiяльностi тих видiв, якi не передбачають застосування спрощеної системи оподаткування, облiку та звiтностi (йдеться про торгiвлю лiкеро-горiлчаними та тютюновими виробами, паливно-мастильними матерiалами, дiяльнiсть у сферi грального бiзнесу, виробництво та iмпорт пiдакцизних товарiв).
Джерела юридичної iнформацiї:статтi 4 та 5 Указу Президента України “Про внесення змiн до Указу Президента України вiд 3 липня 1998 року № 727 “Про спрощену систему оподаткування, облiку та звiтностi суб’єктiв малого пiд-приємництва” вiд 28.06.1999 № 746/99; пункт 2 Постанови Кабiнету Мiнiстрiв України “Про роз’яснення Указу Президента України вiд 3 липня 1998 р. № 727” вiд 16.03.2000 № 507; пункти 5 та 6 Порядку видачi Свiдоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого в Наказi ДПА України вiд 29.10.1999 № 599.
< Попередня Наступна >