4.3 Відповідальність за порушення митних операцій
Комерцiйне права - Як вести бізнес з іноземним партнером? |
4.3 Відповідальність за порушення митних операцій
При здійсненні митних операцій треба чітко знати те, чого не можна робити, тобто про те, які вчинки митники вважають правопорушенням і які наслідки для вас можуть мати такі вчинки.
Існує три види стягнень за такі порушення:
попередження;
штраф;
конфіскація товарів — безпосередніх предметів порушення митних правил.
Конфіскація — найбільш важкий вид з них. Оскільки при накладенні цього стягнення ви втрачаєте свої товари (вартість яких часто значно перевищує максимальні суми штрафів). Крім того, майте на увазі, в особи, яка вчинила правопорушення, конфіскувати можуть товари, які їй не належать (якщо такі товари мають відношення до порушення). Наприклад, якщо митні правила порушив перевізник, якому ви доручили транспортування товару, або митний брокер, якому ви доручили митне оформлення, конфіскувати у них можуть і ваш товар.
Нижче пропонуємо вам перелік (не вичерпний) основних правопорушень, які найбільш часто допускаються суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності:
Порушення режиму зони митного контролю. Воно включає в себе не передбачене режимом зони митного контролю переміщення товарів, транспортних засобів, громадян, а також проведення господарських робіт без дозволу митного органу. Покарання — штраф до 1700 грн.
Видача товарів, транспортних засобів, що знаходяться під митним контролем, без дозволу митного органу або їх втрата. Покарання — штраф до 17 000 грн.
Недоставка до митного органу товарів, транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, а також документів на ці товари, транспортні засоби. Покарання — штраф до 1700 грн.
Незупине
Відправлення без дозволу митного органу транспортного засобу, що перебуває під митним контролем. Покарання — штраф до 170 грн.
Вантажні та інші операції, що проводяться без дозволу митного органу. Покарання — штраф до 340 грн.
Пошкодження або втрата митного забезпечення (пломб, запірних пристроїв тощо). Покарання — штраф до 340 грн.
Перешкоджання посадовій особі митного органу в доступі до товарів, транспортних засобів і документів. Покарання — штраф до 510 грн.
Недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України. Тобто не заявлення за встановленою формою точних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари. Покарання — штраф до 17 000 грн або конфіскація цих товарів.
Неподання митному органу звітності щодо товарів, які перебувають під митним контролем. Покарання — штраф до 850 грн.
Неподання на вимогу митного органу відповідних документів та зразків товарів, необхідних для проведення дослідження (аналізу, експертизи). Покарання — попередження або штраф до 510 грн.
Неправомірні операції з товарами, транспортними засобами, що перебувають під митним контролем, зміна їх стану, користування та розпорядження ними. Покарання — штраф до 170 грн або конфіскація.
Порушення зобов'язання про зворотне вивезення чи зворотне ввезення товарів. Покарання — штраф до 17 000 грн або конфіскація товарів.
Порушення зобов'язання про транзит. Тобто невивезення за митний кордон України товарів, ввезених з метою транзиту через територію України, в строки, встановлені митним органом. Покарання — штраф до 17 000 грн або конфіскація товарів.
На цьому, мабуть, і зупинимося.
Ми впевнені, що ви завжди будете намагатися дотримуватися встановлених вимог законодавства, і інформація про правопорушення та покарання за них вам не знадобиться. Адже безумовне виконання законів — обов'язкова умова для успіху на ниві зовнішньоекономічної діяльності.
Джерела юридичної інформації: Митний кодекс України; Перелік документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.02.2006 № 80; Лист Держмитслужби України від 06.01.2004 № 11/5-15-4-ЕП "Про оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму; Порядок визначення місця здійснення митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються резидентами та нерезидентами через митний кордон України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 № 584; Порядок прийняття митними органами погодженого рішення про місце здійснення митного оформлення товарів, затверджений наказом Держмитслужби України від 09.11.2004 № 801 (у редакції наказу Держмитслужби України від 12.09.2005 № 846); Порядок заповнення декларації митної вартості, затверджений наказом Держмитслужби України від 02.12.2003 № 828.
< Попередня