10. Що корисно знати про гарантійний строк та строк придатності продукції.
Цивільне право - Договір купівлі-продажу |
10. Що корисно знати про гарантійний строк та строк придатності продукції.
З інформацію щодо гарантійного строку товару Ви можете ознайомитись в паспорті на продукцію або на етикетці чи в будь-якому іншому документі, що додається до продукції.
Гарантійний строк - це гарантія продавця про те, що протягом певного проміжку часу проданий товар відповідатиме певним вимогам, зазначеним у договорі чи законодавстві. При цьому гарантійний строк починає спливати з моменту передання товару покупцеві, якщо інше не встановлено договором купівлі-продажу.
Гарантійний строк на комплектуючі вироби не може бути менший, ніж гарантійний строк на основний виріб, якщо інше не передбачено нормативно-правовими актами, нормативними документами чи договором, і починає спливати одночасно з ним.
Законодавством також визначено перелік сезонних товарів, гарантійні терміни на які обчислюються з початку відповідного сезону.
Для сезонних товарів гарантійні строки обчислюються з моменту настання сезону:
Строк (термін) придатності - строк (термін), протягом якого у разі додержання відповідних умов зберігання та/або експлуатації чи споживання продукції її якісні показники і показники безпеки повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів, нормативних документів та умовам договору.
Тобто строком придатності вважається строк, зі спливом якого товар вважається непридатним для використання за призначенням.
Для медикаментів, харчових продуктів, виробів побутової хімії, парфумерно-косметичних, інших товарів, споживчі властивості яких можуть з часом погіршуватися і становити небезпеку для життя, здоров’я, майна споживачів і навколишнього пр
Строк придатності товару визначається періодом часу який обчислюється з дня його виготовлення (який також повинен зазначатись на етикетці або в інших документах) і протягом якого товар є придатним для використання, або терміном (датою), до настання якого товар є придатним для використання.
Якщо Ви покупець
Якщо Ви позбавлені можливості використовувати товар, щодо якого договором купівлі-продажу встановлений гарантійний строк, у зв’язку з обставинами, що залежать від продавця, гарантійний строк не спливає до усунення відповідних обставин продавцем.
Гарантійний строк продовжується на час, протягом якого Ви не могли використовувати його у зв’язку з виявленими в ньому недоліками, та якщо Вами було вчасно повідомлено про це продавця.
У випадку, якщо Вам замінено товар (комплектуючий виріб) неналежної якості на товар (комплектуючий виріб), що відповідає умовам договору купівлі-продажу, Ви повинні знати, що сплив гарантійного строку на нього повинен починатись з моменту заміни.
Іншими словами, при виконанні гарантійних ремонтів гарантійний строк збільшується на час перебування товару в ремонті. Зазначений час повинен обчислюватись від дня, коли Ви звернулись з вимогою про усунення недоліків, а при обміні товару - гарантійний строк повинен обчислятись заново з дня обміну.
Для того, щоб убезпечити себе від купівлі простроченого товару:
ретельно перевіряйте строк придатності товару який зазначається на етикетках, упаковці або в інших документах, що додаються до неї при продажу, і який вважається гарантійним строком.
Пам’ятайте, що продавець зобов’язаний Вам передати товар, на який встановлено строк придатності, з таким розрахунком, щоб він міг бути Вами використаний за призначенням до спливу цього строку.
Пам’ятайте!
Якщо Ви збираєтесь придбати товар, на якому строк придатності не зазначено або зазначено з порушенням вимог нормативних документів, а також товару, строк придатності яких минув, майте на увазі, що це може призвести до негативних для Вас наслідків, а продавець такими діями порушує закон.
Якщо ж Ви не помітили чи не звернули увагу на те, що на придбаний Вами товар не встановлено гарантійний строк або строк придатності, Ви маєте право пред’явити продавцю (виробнику, виконавцю) відповідні вимоги, якщо недоліки було Вами виявлено протягом двох років.
Зауважте, що у разі продажу Вам товарів за зразками, поштою, а також у випадках, коли час укладення договору купівлі-продажу і час передачі товару не збігаються, гарантійний строк обчислюється починаючи від дня передачі Вам товару, а якщо товар потребує спеціальної установки (підключення) чи складення - від дня їх здійснення.
Якщо Ви продавець
Майте на увазі, що Ваше гарантійне зобов’язання так само як і виробника не припиняється, якщо у Вас немає можливості виконати, наприклад, гарантійний ремонт, з причини відсутності необхідних для його виконання матеріалів, комплектуючих або запасних частин.
< Попередня Наступна >